Kalendarz adwentowy w przedsprzedaży 20 zł taniej. 26 okienek pełnych niespodzianek!

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Zapraszamy na wycieczkę - na zaplecze Mixit!

Chociaż niezmiernie cieszy nas, że coraz głośniejszy staje się temat zdrowego odżywiania i niejednokrotnie poruszymy go na naszym blogu. Tymczasem dziś chcemy zaprosić Was na zaplecze naszej fabryki śniadań i przekąsek i pokazać Wam co kryje się w „Fabryce Ziarna” :). Postaramy się zaspokoić ciekawość wszystkich, którzy zastanawiają się, jak właściwie wygląda produkcja płatków, batoników i przeróżnych smakołyków Mixit.

Zapraszamy za kulisy! :).


Brama Zamkowa

Cały proces zaczyna się na magazynie, gdzie - w szczelnie zamkniętych workach lub kartonach – przechowujemy zamówione wcześniej składniki, którymi opiekują się nasi magazynierzy. Staramy się zamawiać wszystko „w sam raz”  tak, żeby nie trzymać niczego zbyt długo w magazynie, a jednocześnie żeby nie trzeba było zamawiać kolejnych dostaw co tydzień.

O to, by każdy składnik był na miejscu dba Magda - nasza Pani Technolog. Magda pilnuje, żeby każdy karton i każdy worek dotarł do odpowiedniego działu i żeby mieszanki były starannie komponowane.


Nasza produkcja dzieli się na trzy działy – pierwszy to specjalna maszyna do komponowania większości gotowych mieszanek, drugi to ręczna produkcja i pakowanie gotowych mieszanek, a trzeci to Wasze ukochane mieszanki indywidualne.

Królestwo Olbrzyma

Maszyna mieszająca, to nasza duma i oczko w głowie szefów Mixit - Marcina i Tomasza :)


Nasi specjaliści precyzyjnie ustawiają wszystkie parametry tego olbrzyma i pilnują, by każda kompozycja była bezbłędna, podział składników był odpowiedni, a waga optymalna. Zdradzimy, że w przeciągu godziny – w zależności od składników - możemy wyprodukować aż 300 sztuk mieszanek! :)


Strefa gotowych smakołyków

Miksy, których nie potrafi stworzyć nasza „Kruszynka” produkowane są ręcznie. Także w tym wydziale pakujemy czekolady i gotowe mieszanki skomponowane na maszynie. Tuż obok można usłyszeć odgłosy dużego miksera i minimaszynki. Duży i Mała to nierozłączna para, dzięki której na świat przychodzą soczyste batoniki Mixitki.


Ziemia obiecana mieszanek indywidualnych

Ostatnim działem naszej produkcji jest fundament Mixit-a, czyli komponowanie mieszanek indywidualnych. Każda z pracownic ma swoje miejsce, pojemniki ze składnikami, miski, wagę i super-ekstra-wielki lejek! :)


Wszystkie nasze mieszanki, szczelnie zapakowane i starannie skomponowane, mogą dzielić się zabawnymi historyjkami ze swojej podróży z magazynu w ostatnim miejscu cyklu produkcji, w którym wszystkie spotykają się na krótką chwilę, zanim zostaną zapakowane i wysłane do Ciebie.


Jak działa nasz system spedycji opowiemy Wam następnym razem..

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Zapraszamy na wycieczkę - na zaplecze Mixit!


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry