Kalendarz adwentowy w przedsprzedaży 20 zł taniej. 26 okienek pełnych niespodzianek!

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Wakacje, urlopy a ja nadal w pracy..

W tym roku nie udało Ci się zaplanować urlopu? A może urlop już za Tobą? Oprócz weekendowych wycieczek spędzasz czas w pracy lub w domu a chociaż lubisz sport, w upalne dni cieszysz się, że wogóle oddychasz? 

Nietrać głowy! Oto kilka naszych propozycji jak wyjść z tego błędnego koła, chociaż wydaje Ci się, że to niemożliwe.Czas na śniadanie? Nie.. czas dla Ciebie.

Oczywiście jako eksperci od płatków śniadaniowych i przekąsek polecamy rozpoczęcie dnia od obfitego i bogatego w witaminy, błonnik i cukry złożone śniadania. Ale może tym razem trochę inaczej. Wyobraź sobie taras z widokiem na wschód słońca nad morzem, jeziorem lub w górach. Na tarasie stoi stolik, a na nim stoi filiżanka kawy, kubeczek herbaty lub szklaneczka soku, obok płatki śniadaniowe, owoce, pieczywo, szynka, ser i warzywa.. 

Spróbuj jeść śniadania właśnie w taki sposób. Rozmawiaj z rodziną, delektuj się pysznymi smakami, zapachami i.. tą chwilą. Śniadanie spożywane w taki sposób jest w pewnym sensie jak medytacja. Rozluźniasz się i z chęcią wchodzisz w pracowity dzień. 

Czas goni nas, goni nas cały czas..

Naprawdę? A czy do tej pory uciekło Ci już coś w życiu? Im bardziej koncentrujesz uwagę na słynnej formułce „Nie mam czasu”, tym bardziej masz wrażenie, że masz dużo pracy, jesteś w stresie, pod ciągłym ciśnieniem, a w końcu w depresji. Pamiętaj, że możesz po prostu się rozluźnić – to wyłącznie kwestia Twojej decyzji! Nie musisz żyć w pośpiechu, nie musisz kontrolować każdej sytuacji w Twoim życiu. Nawet nie musisz odbierać komórki natychmiast, czy za każdym razem od razu odpisywać na SMS-es lub e-mail. 


Włóż komórkę i inne sprzęty elektroniczne do torby i przejdź się. Jeżeli Twoja praca znajduje się trzy przystanki od domu, śmiało idź piechotą. Przyjemnie strawisz miło spędzone śniadanie i nastawisz się jeszcze bardziej pozytywnie do obowiązków, które czekają na Ciebie w biurze. Jeżeli mieszkasz dalej od miejsca pracy, przejdź się przynajmniej kilka przystanków lub przyjeżdżając do pracy samochodem idź do pobliskiego parku, przejdź się dookoła bloku, rozejrzyj się dookoła i.. po prostu ciesz się tą chwilą.

A dopiero po 15 minutach idź do pracy.

Pora obiadowa, pora wypoczynku

W południe zrób sobie przerwę. Jeżeli nie wychodzisz na obiad poza biuro, znajdź sobie przyjemne miejsce, w którym w spokoju zjesz posiłek. Wyjdź przed biuro, poćwicz, rozciągnij mięśnie i ciało. Wyluzuj umysł. W ten sposób nie będziesz zmęczony, a druga połowa dnia ucieknie Ci szybko i spokojnie. Podczas dnia rób sobie pięcio-dziesięciominutowe przerwy. Zobaczysz, że poczujesz się lepiej.

Jeżeli to choć trochę możliwe, spędzaj w pracy nie więcej niż 9 godzin dziennie. Nie obawiaj się, praca Ci nie ucieknie! Co więcej - nikt nie zrobi jej za Ciebie :).

A reszta dnia?

Bardzo ważny jest wypoczynek – aktywny i pasywny. W ciągu tygodnia wyjdź na basen, do siłowni albo na rolki lub rower. Krótkie, ale regularne przejażdżki lub godzina na basenie, siłowni lub spędzona na innej aktywności (squash, tenis, golf, trampolina, aerobik, joga itp.) trwale poprawią Twój humor, nastawienie i samopoczucie. Podobnie zadziałają robótki ręczne, prace artystyczne, czy odwiedziny muzeum lub galerii.


W upalne dni nie zmuszaj się do wielkich wyczynów i wielkiego wysiłku fizycznego, przegrzanie organizmu niezbyt dobrze wpływa na zdrowie. Wybieraj spokojniejsze czynności. Nie chodzi o to, żeby wyzionąć duszę.

Rób to co lubisz, bo tylko wtedy naprawdę wypoczniesz i będziesz czuł się szczęśliwy. Nie zmuszaj się do jakichś czynności tylko dlatego, że we wtorek TRZEBA iść na basen. Jeżeli masz akurat ochotę na pogawędkę z kumplami lub pobiegać w parku, zrób to. Słuchaj siebie i swoich potrzeb, nawet jeśli pewnego pięknego słonecznego dnia masz ochotę na film i nogi w górę. Ważna jest równowaga.

Stwórz sobie świat, w którym lubisz być. Zmień pracę, jeżeli to konieczne. Zmień nawyki, wstawaj z innej strony łóżka. Jedz inne pokarmy. Idź do pracy inną drogą. Bo dopiero wtedy, gdy będziesz robić to inaczej, Twoje życie zmieni się i nabierze świeżości. I pamiętaj - nawet długa podróż zaczyna się od pierwszego kroku!

Niezapominaj, by cieszyć się każdą chwilą!

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Wakacje, urlopy a ja nadal w pracy..


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry