Kalendarz adwentowy w przedsprzedaży 20 zł taniej. 26 okienek pełnych niespodzianek!

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Musli dla sportowca? Jak najbardziej!

Przekonuje Adam„Tornado” Brysz - utytułowany judoka z Katowic - miłośnik jajecznicy i musli :) w wywiadzie specjalnie dla Mixit.pl.

Mixit.pl: Jak się narodził Twój pseudonim Tornado?

Adam Brysz: Pierwszy raz ktoś mnie tak nazwał podczas Pucharu Polski w Judo, bo podczas walki tak szybko przemieszczałem się z jednej strony maty na drugąAle moim zdaniem na swój przydomek zapracowałem jakiś czas później, podczas zgrupowania Judo w Japonii. W ciągu miesiąca zgrupowania stoczyłem 493 walki z Japończykami. Muszę przyznać, że z początku japońscy zawodnicy nie za bardzo nas szanowali, nie budziliśmy zbytnio ich respektuale po pewnym czasie docenili nas. No i mój przydomek funkcjonował tam w wersji japońskiej „Tatsumaki” (jap. „tornado”). tak już zostało :).

Mixit.pl: Jak wygląda Twój jadłospis? Czy dieta judoki różni się od diety innych sportowców?

Adam Brysz: Bardzo prostojem to na co mam ochotę :). Chociaż ostatnio staram się odżywiać coraz bardziej zdrowo ;).

Mixit.pl: Co najbardziej lubisz jeść na śniadanie?

Adam Brysz: Zawsze była to jajecznica. Ale ostatnio uwielbiam robić sobie Shake, choć teraz mam nadzieję, że pokocham Musli ;). 

Mixit.pl: Czy musli to Twoim zdaniem dobre pożywienie dla osób uprawiających sporty walki?

Adam Brysz: Jasne jak najbardziejPrzede wszystkim jest to danie, które można przyrządzić szybko i sprawnie, a co najważniejsze jest zdrowe. Jestem ZA! 

Mixit.pl: Czy masz specjalną dietę przed zawodami, kiedy przygotowujesz się do startu?

Adam Brysz: Zazwyczaj tak, ale ostatnio okazało się, że ta moja dieta kompletnie nie ma sensu, ponieważ jadąc gdzieś na turniej nie jestem w stanie zabrać ze sobą np. do Azerbejdżanu swojego jedzenia i tam sobie go gotować. Musiałem po prostu wybierać z tego, co podawano to, co było dla mnie najlepsze. Dlatego staram się być elastyczny i dostosowywać się do sytuacjiOczywiście jeśli mogę zsobą zabrać coś swojego gotowego - jak najbardziej to robię!

Mixit.pl: Czy sport zmienił Twoje nawyki żywieniowe? 

Adam Brysz: OczywiścieKiedy byłem młodszy, uwielbiałem słodycze, drożdżówki i fastfoodnaszczęście z wiekiem człowiek staje się mądrzejszy i zaczyna szukać tylko tych zdrowszych rzeczy, które dają paliwo” organizmowi.

Mixit.pl: Od kiedy uprawiasz judo i czy oprócz sportu masz czas na inne hobby?

Adam Brysz: Uprawiam judo od ósmego roku życia czyli już jakieś 21 lat, no i jak można się domyśleć sztuki walki pochłaniają mnie niemal całkowicie. Wolny czas o ile taki się zdarzy - najbardziej lubię spędzać w domu. Tak po prostu z rodzinką :). Uwielbiam też spacerować z moim czworonogim przyjacielem rasy Busho Umaru - Akita Inu. Lubię też oglądać dobre filmyszczególnie seriale i słuchać muzykę. Niestety nie mam zbyt dużo czasu, żeby bardziej się nią zająć.

Mixit.pl: Gdybyś miał skomponować własne musli - jakie składniki byś do nich dodał? 

Adam Brysz: Moja idealna „Mieszanka Tornado” zawierałaby składniki takie, jak „Bezglutenowe dziobanie”, jagody goji, maliny, pistacje bądź wiórki czekoladowe białe.. 

Cały skład "Mieszanki Tornado" można zamówić TUTAJ.

Adam „Tornado” Brysz judo uprawia od ponad 20 lat i ma na swoim koncie długą listę zwycięstw, m.in.  

  • 2013 rok: Złoto na Mistrzostwach Śląska bjj - purpurowe pasy
  • Puchar Polski Seniorów Poznań 1 miejsce - 73kg
  • 2010 rok: I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska w Judo - 73kg
  • I miejsce  w Super Pucharze Polski Seniorów i Seniorek w Judo - 73kg

Pełna lista znajduje się na profilu Adama TUTAJ.

Dziękujemy za wywiad i życzymy panu Adamowi wiele "tornado sukcesów" :).

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Musli dla sportowca? Jak najbardziej!


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry