Dostawa za 1 grosz! Tylko do północy 05.12. Zobacz naszą bożonarodzeniową kolekcję.

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Musli daje mi porannego „kopa” - mówi Angelika Grońska

Angelika Grońska, trzykrotna Młodzieżowa Mistrzyni Polski w boksie i członkini Kadry Narodowej ma przed sobą największe sportowe wyzwanie w swojej karierze. W maju wystartuje w Mistrzostwach Świata Seniorek w Kazachstanie. Specjalnie dla Mixit.pl opowiada, jak musli pomaga jej w uprawianiu sportu.

Dla Angeliki musli, to przede wszystkim smaczne i proste w przygotowaniu źródło energii.


Kiedy komponuję swoją idealną mieszankę musli, staram się przede wszystkimaby była pełnowartościowym śniadaniema składniki pokarmowe dawały mi „kopa” na poranny trening. W zależności od tego ile dni pozostało mi do startów ile kilogramów „wnoszę” na wagęmój zestaw śniadaniowy mocno się różni. Różnice te są oczywiście związane z tymczy osiągnęłam limit wagowy – opowiada Angelika.

– 48 kilogramów to może nie wieleale wierzcie mi, trzeba włożyć mnóstwo energii w to, by intensywność w czasie treningu nie spadała – mówi utytułowana pięściarka z Katowic.


A czym Angelika kieruje się w doborze składników swojego musli?

– Przede wszystkim staram się, by moje musli było wysokoenergetyczne bogate w te składniki, których nie dostarczam sobie w dalszych posiłkach. Osobiście bardzo lubię: siemię lniane, które pomaga w odchudzaniu i ma wiele składników odżywczych (m. in. cynk, magnez i żelazo); suszone owoce, które są bogate w witaminy i dają dużą dawkę energii na resztę dnia; cynamon, który jest źródłem błonnika i nadaje lepszy smak owsiancemigdały, bo zawierają niezbędne kwasy tłuszcze – wymienia Angelika

– Owsianka posiada dużo składników odżywczych, dlatego po zjedzeniu jej rano będziemy czuć się nasyceni przez dłuższy czas – dodaje mistrzyni.


Chcesz spróbować śniadanie wg pięściarskiej gwiazdy i mistrzyni Polski Seniorek? Poranny kop Angeliki, możesz zamówić TUTAJ i choć przez chwilę poczuć prawdziwy przypływ energii bokserskiej :).

Angelika Grońska
 jest studentką drugiego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i wychowanką najstarszego klubu pięściarskiego na Śląsku „06 Kleofas AZS AWF Katowice. Zaczynała od kickboxingu, który trenowała przez sześć lat, zdobywając m.in. mistrzostwo Polski w swojej kategorii. Boks uprawia od pięciu lat w katowickim „Kleofasie”. 


Ma na swoim koncie tytuły:

  • Młodzieżowej Mistrzyni Polski Grudziądz 2012,

  • Młodzieżowej Mistrzyni Polski  Karczewo 2013,
  • V-ce Mistrzyni Polski Seniorek Grudziądz 2014,
  • V-ce Mistrzyni World Cup of Petroleum Countries Beloyarsk 2014 (PucharŚwiata),
  • Mistrzyni Polski Seniorek Grudziądz 2015,
  • Jest Członkinią Kadry Narodowej – w maju 2016 wystartujew Mistrzostwach Świata Seniorek w Kazachstanie.
Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Musli daje mi porannego „kopa” - mówi Angelika Grońska


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry