Dostawa za 1 grosz! Tylko do północy 05.12. Zobacz naszą bożonarodzeniową kolekcję.

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Korzenne świąteczne pieczone musli

Nie zdążyłeś na chrupiącą Bożonarodzeniową mieszankę? A może po prostu kochasz każde nowe połączenie? Boże Narodzenie to święto smakołyków! Dowodem może być na przykład pieczona podstawa Owsiany grunt Dr. Birchera z mieszanką nasion, migdałów i żurawiny. Smacznego! :)

Korzenne świąteczne pieczone musli

250 g płatków owsianych*
25 g słonecznika*
25 g pestek dyni*
100 g niełuskanych migdałów*
50 g naturalnego cukru trzcinowego*
2 g mielonego cynamonu (1 łyżeczka do kawy)*
100 g suszonej żurawiny**
5 g soli (1 łyżeczka do kawy)
2 g suszonego imbiru mielonego (1 łyżka do kawy)
90 g puree z jabłek (1/2 szklanki)
25 g oleju
70 g ciekłego miodu

* skomponuj na Mixit w kategorii musli
** skomponuj na Mixit w kategorii bakalie

Posmaruj olejem płytką blachę i rozgrzej piekarnik do 160°C. W misce wymieszaj wszystkie sypkie składniki oprócz żurawiny. Dodaj puree, miód, resztkę oleju i wymieszaj wszystko dokładnie dużą łyżką, starając się dokładnie rozcierać składniki o krawędzie. Kleistą mieszankę ułóż cienką warstwą na blachę i włóż do piekarnika. Należy piec ok. 30 - 35 minut. Po 15 minutach trzeba regularnie, co każde 5 minut, mieszać musli. Po 30 minutach, kiedy musli ma złotawy kolor i mniej się klei, weź kawałeczek i zostaw by się schłodził. Jeżeli zimna jest chrupiąca i łatwo się kruszy to wyjmij już blachę z piekarnika. Uwaga! Granica pomiędzy dobrze upieczonym i spalonym musli jest bardzo cienka, pod koniec należy więc uważać. Zostaw musli by dobrze się schłodziło i wymieszaj je z żurawiną. Od razu włóż je do pojemnika, który nie przepuszcza powietrza, w przeciwnym wypadku szybko zawilgnie i zepsuje się.

Jana Florentyna

świąteczna degustacja ze śniadaniowo - przekąskowej książki kucharskiej, która jest aktualnie w przygotowaniu: SKOMPONUJ ... MIXIT.PL.

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Korzenne świąteczne pieczone musli


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry