Kolekcja pełna miłości na Walentynki! <3

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Szugarfrik wydanie 03/2018

Źródło: Szugarfrik str.25


MOC SMAKOŁYKÓW DLA SZUGAR FRIKÓW

ŚNIADANIE DIABETYKA WCALE NIE MUSI BYĆ NUDNE ANI BEZBARWNE.

– ZDROWY, ALE TEŻ KOLOROWY POSIŁEK, TO NAJLEPSZY POCZĄTEK DNIA. PRZEKONALIŚMY SIĘ O

TYM JUŻ DAWNO, DLATEGO WŁAŚNIE TAKIE MUSLI TWORZYMY I TAKIE KAŻDY MOŻE SAMODZIELNIE

SKOMPONOWAĆ NA NASZEJ STRONIE – mówi Tomasz Kępa z Mixit.pl


Zakupy w zwykłym sklepie spożywczym dla osoby cierpiącej na cukrzycę, to wciąż „spacer po polu minowym”. Dlatego dawno już nauczyliśmy się już chodzić własnymi ścieżkami i omijać „zwykłe” sklepy. Mamy też coraz większe wsparcie wśród wielu producentów żywności, którzy rozumieją nasze potrzeby. Jednym z nich jest marka Mixit.pl, która przekonuje, że każdy Szugar Frik może smacznie, ale też wesoło namieszać w swoim śniadaniu.

Polacy uwielbiają jeść zdrowo i mieć wybór, dlatego tworzymy coraz więcej smakołyków, które cieszą najbardziej wymagających. A takimi są z pewnością osoby, dla których codzienne zakupy żywieniowe wiążą się bezpośrednio z ich zdrowiem – mówi Tomasz Kępa z Mixit.pl. Taka filozofia przyświecała stworzeniu „Do kąpielówek” – pierwszej mieszanki, która nie zawiera cukru i powstała z myślą o świadomych osobach ceniących zdrowy styl życia. 

Ponieważ szybko zdobyła ogromną popularność, postanowiliśmy iść dalej w tym kierunku i tworzyć kompozycje dedykowane – mówi Tomasz Kępa. Tak powstała mieszanka bezglutenowa, a potem „Apetycznie Diabetycznie”, czyli specjalne musli dla diabetyków, zawierające naturalne cukry na poziomie zaledwie dwóch i pół jednostek chlebowych w 50-gramowej porcji. Harmonijny skład wzbogacony smakiem jagód, truskawek i kokosa dopełnionym prażonymi orzeszkami laskowymi i cynamonem powstał pod ścisłym nadzorem technolog żywienia – Magdy Kuklik.

Dziś na wirtualnych półkach Mixit.pl jest cała gama smakołyków bez cukru, np. Mixitka jagodowa, czyli bezglutenowy

batonik, kasza - Kasztanówka jagodowa, czy mieszanki pysznych owoców liofilizowanych (suszonych mrozem, dzięki czemu owoce zachowują wszystkie walory smakowe i odżywcze). Internetowy sklep Mixit.pl jest pomyślany tak, aby każdy znalazł w nim dokładnie to, co lubi. Można w nim skomponować, składnik po składniku naszą ulubioną mieszankę, a w dodatku nazwać ją i zapamiętać. – Przy komponowaniu mieszanki należy wziąć pod uwagę, że na śniadanie powinniśmy spożyć około 25 proc. energii i węglowodanów, których potrzebujemy na cały dzień. Trzeba bardzo uważać, bo zbyt duża ich ilość podnosi poziom insuliny we krwi – podkreśla Magda Kuklik. Dlatego najlepiej wybierać węglowodany złożone, zawarte m.in. w zbożach, np. płatkach orkiszowych lub kukurydzianych.

Również spośród owoców najlepiej wybierać te, które mają ich najmniej: poziomki, truskawki czy grejpfruty. Dobre będą również jabłka, gruszki i kiwi. Dodatek owoców sprawi, że takie śniadanie będzie słodkie. Musli możemy zalać mlekiem, najlepiej o niskiej zawartości tłuszczu, czyli 1,5 - 2%. 

Skomponuj własną mieszankę musli i kasz na Mixit.pl

0 Koszyk Do góry