Dostawa za 1 grosz! Tylko do północy 05.12. Zobacz naszą bożonarodzeniową kolekcję.

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Historia Maappi - nowa tuba Mixit oraz mix od Matěja Hoška

Ręcznie tworzone mapy Matěja

Jestem Maty, Matěj Hošek. Urodziłem się w roku 2004 z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej, pasjonuje mnie malowanie map sieci transportowych, interesuję się architekturą, designem i sztuką. Wierzę, że któregoś dnia po miastach ludzie będą jeździć moim modelowym tramwajem lub metrem, staną na dworcu, którego projekt już teraz skrywa się w moim laptopie, albo pójdą na wystawy malarstwa, bo moja pasja malowania przesunęła się od map dalej, na przykład do portretów. Chcę pokazać ludziom mój pogląd na świat, który jest inny, ale mam nadzieję, że może to wzbogacać. Oto przesłanie projektu Maappi.com.


Moje pierwsze lata...

Jako małe dziecko płakałem przez większość dnia, mało spałem i często chorowałem. Pierwsza wiadomość, że jestem inny, pojawiła się kiedy miałem 1,5 roku. Na początku nie było jasne, w czym tkwi problem, ale oczywiście nie wszystko szło tak, jak powinno. Mimo mało korzystnych diagnoz ekspertów, rodzice postanowili z niczego nie rezygnować, a ich codzienny wysiłek się opłacił. Nie tracili czasu podczas szukania diagnozy, opiekowali się mną, nauczyli mówić, żyć z otoczeniem, integrować się w zwykłym przedszkolu i w szkole podstawowej z asystentem. I to się opłaciło. Dziś już wiem, co chcę w życiu robić, a rodzice mają jasność co do diagnozy, co jednak nie zmieniło nic w ich podejściu do mnie. Zawsze idziemy ramię w ramię, szukając sposobu, aby pomóc mi i innym prowadzić szczęśliwe życie.

abstrakcyjne mapy projektu Matěja Hoška


Jak ADS (Zaburzenie ze spektrum autyzmu) wpłynęło na rodzinę?

W pewnym momencie życie rodziców wywróciło się całkowicie do góry nogami. Nic nie było takie samo jak wcześniej. Moja mama zrezygnowała z ambicji zawodowych, ustanowiła rytuały, które znacznie ułatwiły mi życie i uruchomiła karuzelę wypełniania zadań, abym wypowiedział chociaż jedno zrozumiałe słowo, a napady złości ograniczyły się do minimum. Choć lekarze skłaniali się bardziej do kształcenia w specjalnych przedszkolach i szkołach, mama w ogóle nie chciała o tym słyszeć. Uważała, że moja inteligencja wystarczy, aby zintegrować się w zwykłej podstawówce z asystentką, którą znalazłem w przedszkolu, która całkowicie odmieniła życie moich rodziców i mnie na lepsze i pchnęła mój rozwój nieco dalej.


A jak to jest teraz?

Rodzina powiększyła się o kolejnego członka, siostrę Sofię, która jest moją najbliższą i jedyną przyjaciółką. Jest zapalonym sportowcem i moją wielką fanką. Poza tym stwierdziliśmy, że zwierzęcy przyjaciele są ważni w moim życiu, dlatego mamy dwa króliki, którym powierzam wszystkie swoje sekrety. Moi rodzice wciąż starają się o jedno- aby dać mi dużo miłości i chronić mnie przed ludźmi, którzy wciąż mają uprzedzenia wobec autyzmu. Chcą wiele zmienić w społeczeństwie i udowodnić, że mieć autyzm to żadne szczęście, ale można z nim żyć pełnią życia.


Maty kocha Mixit...

W dzisiejszym świecie nic nie jest przeszkodą. Maty udowadnia to każdego dnia. Dla tych, którzy boją się podróżować, stworzył mapę świata, która Cię zainspiruje. Dla tych, którzy cierpią na alergie pokarmowe, wymieszał mieszankę bez glutenu i laktozy, która naprawdę świetnie smakuje. Żyj pełnią życia ze smakiem i entuzjazmem!

Mama Matěja opisuje, jak Matěj myślał o stworzeniu swojego miksu.

„Maty wybrał składniki zgodnie z tym, co lubi, ale także ze względu na alergie. Przyjaciółka mojej córki ma celiakię, a ja mam alergię na laktozę. Mixit niezwykle smakuje Matymu i stał się dla niego porannym rytuałem, a kiedy go nie ma, jest niespokojny. Co więcej rozumie, na czym polega jego handicap i jest skłaniany do tego, aby sobie z tym poradzić i żyć w pełni. Żadne upośledzenie nie jest przeszkodą w szczęśliwym życiu ”.

Musli w tubie Mixit Maappi mix


Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Historia Maappi - nowa tuba Mixit oraz mix od Matěja Hoška


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry