Dostawa za 1 grosz! Tylko do północy 05.12. Zobacz naszą bożonarodzeniową kolekcję.

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Co to jest Flapjack?

Brytyjski Flapjack jest jednym z najpopularniejszych i najłatwiejszych do wykonania wypieków, pisał o nim nawet sam Shakespeare! :). Tradycyjnie składa się owsa, złotego syropu (golden syrup), masła i cukru. Flapjack jest podawany jako słodki poczęstunek z herbatą lub kawą, drugim śniadaniem lub przekąską.

W USA Flapjack jest znany jako gruby naleśnik. Często mianem Flapjack określa się także zbożowe batoniki z owocami.

Czy batonik Flapjack jest zdrowy?

Flapjack może wydawać się zdrowy, ale zawiera cukier w postaci Golden Syrup, gęstego, złocistego słodkiego syropu używanego w brytyjskiej kuchni od połowy XIX wieku. Na szczęście odzyskuje trochę "twarz" dzięki płatkom owsianym, które są pełne żelaza, cynku i witamin z grupy B, więc zmniejszą nie tylko uczucie głodu, ale także o nieco poczucie winy ;) Nawet domowe ciasta, herbatniki i inne smakołyki spożywane w nadmiarze nie mogą być uznane za zdrowe.

batonik owsiany typu flapjack z owocami i czekoladą

Jak zrobić Flapjack?

Tradycyjny Flapjack to jeden z najszybszych, najłatwiejszych i co najważniejsze tanich wypieków. Tylko trzy składniki: owies, masło, złoty syrop i szczypta soli. Wymieszanie tych składników to ok. 5 minut i kolejnych 20 minut spędzonych w piekarnika.

Podstawy przepis na flapjack można modyfikować w nieskończoność! Do batonika możesz dodać orzechy, nasiona, suszone owoce, wiórki kokosowe...

Gdzie kupić batoniki Flapjack?

Flapjacky znajdziecie także u nas :) Dwa słodkie warianty pieczonych owsianych batoników, które spełniają to, co prawdziwy nowoczesny Flapjack powinien. W jego składzie znajdziecie złoty syrop, płatki owsiane i masło (choć w naszym przypadku shea).

Sprawdź nasze Mixitki z czarną porzeczką i czekoladą oraz Mixitki z daktylami i figami

baton owsiany z czekoladą i porzeczkami Mixit

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Co to jest Flapjack?


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry