Kalendarz adwentowy w przedsprzedaży 20 zł taniej. 26 okienek pełnych niespodzianek!

Mixowanie nie idzie za dobrze? Coś nie działa? Spróbuj użyć innej przeglądarki, np. Edge, a my zajmiemy się naprawą. Przepraszamy!

Białko w roli głównej

Zapytaliśmy w Mixit chłopaków, z czym kojarzy się słowo „proteina”. „Siłownia, mięśnie i ćwiczenia.” Pomyśleliśmy zatem, że to już najwyższy czas stworzyć stronę dedykowaną wszystkim, którzy kochają zaawansowaną aktywność sportową. Zapraszamy więc do działu z proteiną! 

Ucieszą Was nie tylko wybrane i specjalnie stworzone dla Was produkty proteinowe, które pomogą Wam zbudować mięśnie superbohatera, ale też sporo ciekawych informacji i porad dotyczących samego działania białka.

O co właśnie chodzi?

Proteina, czyli białko, jest częścią składową mięśni, skóry, włosów i paznokci. To złożone związki chemiczne, w których skład najczęściej wchodzą węgiel, tlen, azot, wodór, siarka i fosfor. Dlaczego najczęściej? Ponieważ rodzajów białek jest mnóstwo. Do najbardziej popularnych należą kolagen, kreatyna i elastyna.

Ale żeby nie zanudzać chemicznymi opowiastkami, pogadajmy na temat proteiny i jej działania. Przede wszystkim buduje mięśnie. Aby podczas odchudzania nie naruszyć tkanki mięśniowej, należy koniecznie wprowadzić białka do swojej diety. Białko odpowiada również za sprężystość i elastyczność skóry, za zdrowe włosy i mocne paznokcie. Wzmacnia też układ immunologiczny.


Wszystko z umiarem

W ostatnich czasach tzw. dieta wysokobiałkowa zyskała na popularności. Przy nadużywaniu białka trzeba bardzo uważać na prawidłową pracę nerek i wątroby oraz na możliwe zakwaszenie organizmu. Z kolei wyłączenie białek z diety może spowodować niezdrowy spadek wagi (przede wszystkim z mięśni, a nie z tłuszczu – jak być powinno) i doprowadzić do wiotczenia skóry, łamania się paznokci i wypadania włosów. A to tylko początek powikłań.

Jeżeli chodzi zatem o oficjalne badania i zalecaną dzienną dawkę – nie ma uniwersalnej liczby. Popierane są dawki na kg masy ciała od 1,2 g do 4,4 g. Każdy człowiek powinien jednak dostosować przyjmowaną dawkę białka do własnych zapotrzebowań.

Trzymajmy się więc dwóch ogólnych zasad – słuchajmy swego ciała i wprowadźmy zrównoważoną dietę, w której znajdują zarówno węglowodany, jak i białka. Zaleca się, by przed południem (rozpoczynając oczywiście dzień śniadaniem) jeść węglowodany, zaś po południu skupić się na białkach.


Co z sportowcami?

Każdy sportowiec na bank wie, że podstawą i dużym wsparciem dla jego mięśni i wypracowanej sylwetki jest właśnie białko. To jest to, co kreuje Twoje ciało! Można je zatem przyjmować w naturalnej postaci – białe jogurty, twarogi, sery, mięso lub w postaci suplementów diety.

Na Mixit.pl znajdziesz produkty napakowane proteinami! Pokochają je wszyscy sportowcy i ci, którzy aktywnie spędzają czas. W kategorii musli możesz wybrać gotową mieszankę Mieszanka siłacza, która zawiera białko serwatkowe dodane do czekolady. Czekoladę proteinową możesz również dodać do swojej własnej mieszanki musli. Zupełną nowością, opracowaną przez naszą technolog żywienia Magdę → specjalnie dla uprawiających sport, jest Kasza proteinowo-malinowa. Połączyliśmy smak malin z wysokiej jakości białkiem serwatkowym CFM tak, że powstała idealna kombinacja dla każdego, kto chce nakarmić mięśnie porządną dawką składników odżywczych i przy okazji kocha owocowy smak. Znajdziesz w niej ponad 20 g proteiny na 100 g.


Batoniki proteinowe to temat na oddzielną rozprawę. Firmy prześcigają się w recepturach, a ceny są zawrotne, za sam napis „Proteina” płacimy dodatkowe złotówki. Mixit nie mógł nie stanąć w szranki → w naszej serii batonów znajdziesz Mixitkę Proteina & Kakao, waży 50 gramów i zawiera solidną dawkę 11 gramów białka. I to w bardzo dobrej cenie. Mixitkę doceni każdy rowerzysta, biegacz lub alpinista.

Należy też wspomnieć o naturalnych składnikach, które dostarczą Ci białek – przyjrzyjmy się bliżej orzechom. Najwięcej białka mają orzechy nerkowca, orzechy ziemne i migdały. Sprawdź, co na Mixit skrywa Orzechowa niespodzianka! Eleganckie saszetki do kieszeni wypełnione po brzegi najlepszymi bakaliami również dostarczą zdrowej dawki białka.

Wróć do wszystkich artykułów

0 Komentarzy do artykułu Białko w roli głównej


Komentarz

Następne artykuły

0 Koszyk Do góry